O Konferencji

O Konferencji

Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu.

   Zgodnie z tym co mawiał Heraklit z Efezu, jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Wraz z pandemią koronawirusa wszyscy musieliśmy dostosować się do nowej rzeczywistości. Z jednej strony obostrzenia miały wpływ na trzy sektory oraz na współpracę pomiędzy organizacjami. Większość firm musiała zmienić swoje społeczne strategie działania w związku w przejściem w wirtualny tryb pracy. Z drugiej strony byliśmy świadkami jak społeczeństwo potrafi się zjednoczyć w walce z koronawirusem, wesprzeć organizacje i nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Takim przykładem jest akcja „Z czystym sercem”, w której grupa piętnastu firm z Wrocławia i Dolnego Śląska zrzeszonych w stowarzyszeniu CSR WroClub,  wspólnymi siłami wsparła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej. 

   „Jednym z elementów, na którym musieli skupić się pracodawcy było zaangażowanie pracowników w wolontariat pracowniczy. Podczas konferencji nasi prelegenci podzielą się najlepszymi praktykami w tym zakresie, chcemy także pokazać jak będzie wyglądała współpraca międzysektorowa w nowych realiach” – mówi Daria Ostrowska, wiceprezes  fundacji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu. 

   Podczas tegorocznej edycji wydarzenia spotkamy się m.in. Anną Podlewską - dyrektor ds. Strategicznych Inicjatyw HR w Credit Agricole Bank Polska, Katarzyną Józefowicz Prezes Zarządu Credit Suisse, Ewą Zamościńską z CSRInfo i Piotrem Felcenlobenem, prezesem Fundacji Lemura. Podobnie jak w poprzednich latach zostaną zaprezentowane case studies, które obrazują, jak w praktyce wygląda społeczna odpowiedzialność biznesu, wolontariat kompetencyjny czy współpraca międzysektorowa.

   Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się 26 listopada, po raz pierwszy w wersji online. „W związku z pandemią zdecydowaliśmy się na taką formę wydarzenia, aby pokazać uczestnikom, że chęci pomagania i współpracy między organizacjami nic nie jest w stanie pokonać – mówi Stanisław Skórski, prezes fundacji. „Można pomagać nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? O tym opowiedzą przedstawiciele biznesu, którzy na co dzień zajmują się wdrażaniem polityki społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz przedstawiciele trzeciego sektora”, dodaje Daria Ostrowska. 


 

facebook
newsletter


zapisz się