O konferencji

O konferencji

CSR, a współpraca międzysektorowa i wolontariat pracowniczy. Poznaj case studies największych projektów realizowanych przez biznes oraz organizacje pozarządowe.

   Już w listopadzie w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się czwarta edycja konferencji poświęconej CSR, wolontariatowi pracowniczemu oraz współpracy międzysektorowej. Jak co roku organizator – Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – zachęca do udziału przedstawicieli firm, instytucji publicznych oraz NGO, oddając im miejsce do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz wzajemnych oczekiwań względem potencjalnej współpracy. – Organizacje pozarządowe i biznes często nie są świadome tego, na czym polega CSR – twierdzi Stanisław Skórski, organizator, prezes Fundacji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu. Jak dodaje,warto dzielić się tą wiedzą i udowadniać że społeczna odpowiedzialność to obszar w którą warto inwestować i rozwijać  w organizacjach.
   Warto rozmawiać o możliwościach i korzystaniu z kompetencji pracownik
ów firm w projektach społecznych, które przynoszą obopólne korzyści dla  tych sektorów. Organizując konferencję, chcemy przede wszystkim promować otwartość biznesu w realizacji strategii CSR  i wypracować w ten sposób standardy współpracy pomiędzy sektorami.
    Wśród zagadnień omawianych podczas konferencji będą poruszane się m.in.: jak organizacje wdrażały CSR,  porady na temat stworzenia i budowania wolontariatu pracowniczego, skutecznego zaangażowania pracowników w realizacje projektów społecznych, a także komunikacji takich działań. Porozmawiamy o wyzwaniach, z jakimi przyszło się zmierzyć organizacjom, które podjęły się realizacji projektów społecznych. O budowaniu wolontariatu pracowniczego w firmie AmRest opowie Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager. Marek Kołokowski, z Fundacji „Rozwój”, zapozna uczestników z inicjatywą „Dotlenieni” oraz „Zaczytani” i na ich przykładzie zaprezentuje zarówno szanse, jak i zagrożenia, jakie można napotkać współpracy z biznesem.
  Podobnie jak w latach poprzednich konferencję podsumuje panel dyskusyjny. W gronie ekspertów – przedstawicieli różnych branż i środowisk – porozmawiamy o wzmocnieniu współpracy międzysektorowej i efektywnej realizacji projektów społecznych.
Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018, w którego realizacje są zaangażowane co najmniej dwa sektory.
   Partnerami wydarzenia są m.in.: Credit Agricole Bank Polska, Credit Suisse, AmRest, Objectivity.

Data konferencji: 29.11.2018, Miejsce: Krzywy Komin

facebook
newsletter


zapisz się