Najlepszy projekt społeczny 2018 roku

Pochwal się tym, co dobrego Twoja organizacja robi dla innych!

Inicjatywy dla lokalnej społeczności, aktywność wolontariuszy, oryginalne rozwiązania problemów społecznych – czym Twoja organizacja chciałaby się pochwalić? Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe  i administrację publiczną do udziału w konkursie na najlepszy projekt społeczny 2018 roku.  

– Konkurs ma pokazać przekrój działań, jakie realizują dolnośląskie firmy, chcące rozwijać się w sposób zrównoważony – mówi Stanisław Skórski, prezes Fundacji LOB. – Zapraszamy do niego wszystkie organizacje, które w ubiegłym roku zaangażowały się społecznie w dowolny sposób. To może być czasowa kampania edukacyjna, przeprowadzenie jednorazowej akcji społecznej przez wolontariuszy lub regularne działanie, aby przynieść długotrwałe korzyści lokalnej społeczności. Szczególnie gorąco zapraszamy do pochwalenia się przedsięwzięciami, w których współpracowali ze sobą przedstawiciele sektora prywatnego, publicznego i pozarządowego. Projekty międzysektorowe są w Polsce jeszcze relatywnie rzadkie, choć to właśnie w nich tkwi szczególna siła i bogactwo różnorodnej wiedzy i uzupełniających się umiejętności – dodaje. 

Do konkursu należy się zgłosić się przez stronę internetową wypełniając formularz rejestracyjny. Regulamin dostępny jest tutaj. Termin zgłoszeń upływa 19 listopada. wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas dorocznej konferencji, jaką Fundacja organizuje 29 listopada we Wrocławiu.  – Naszą misją jest tworzenie platformy do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk współpracy międzysektorowej i społecznie odpowiedzialnego biznesu – podkreśla Daria Ostrowska z LOB. – Osiągamy to poprzez organizację konkursu, konferencji oraz licznych projektów, w których łączymy biznes i urzędników z organizacjami pozarządowymi. – Zwłaszcza konkurs pokazuje, jak wiele dzieje się w projektach społecznych, jak są one różnorodne i że wszyscy możemy się wzajemnie od siebie uczyć w budowaniu zrównoważonego społeczeństwa – podkreśla. 

wróć
facebook
newsletter


zapisz się