Analiza problemów organizacji - projekt we współpracy z Google

Daria Ostrowska: Dlaczego organizacja zglosiła się do projektu?
 
Radosław Czahajda: Doceniamy wartość pracy grupowej nad rozwiązaniem różnego rodzaju problemów. Szczególnie, gdy osoby biorące udział pochodzą z bardzo różnych środowisk. Jak tylko zobaczyliśmy, że jest możliwość, aby studenci z całego świata pracowali nad rozwiązaniami wyzwań, przed kórych stoimy, pod czujnym okiem jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, nie mogliśmy nie skorzystać z takiej możliwości!
 
D.O.: Jak organizacja ocenia analizę problemu? 
 
R.Cz.:Udało się zaproponować rozwiązania nie na jedno, lecz na 3 wyzwania, przed którymi stoi teraz nasza fundacja. W czasie warsztatu pomysły mnożyły się na kolorowych karteczkach, zapełniając kolejne bloki flipchart. Ze względu na ograniczenia czasowe, uczestnicy musieli wybrać po jednym pomyśle, dopracowując jego szczegóły, jednak oprócz gotowych, konkretnych rozwiązań dostaliśmy również setki karteczek zbierających myśli uczestników bardzo dokładnie analizujących wyzwania stojące przed fundacją Impossible. Praca, jaka zajęłaby zarządowi fundacji cały miesiąc, zajęła uczestnikom 3,5 godziny!
 
D.O.: Jakie kroki zostaną podjętę, aby wdrożyć zalecenia.
 
R.Cz.:Aktualnie analizujemy wszystkie pomysły i priotyretyzujemy ich wdrożenie. W najbliśzym czasie planujemy spotkanie strategiczne koordynatorów projektów i zarządu fundacji, gdzie wspólnie ustalimy strategię na kolejny rok działalności. Wówczas kolejne pomysły zostaną umieszczone w naszym planie, zależnie od wysokości priorytetu i możliwości naszych zasobów.
wróć
facebook
newsletter


zapisz się