Ceramiczne dzieciaki - warsztaty ceramiczne dla dzieciaków na oddziałach szpitalnych

Pobyt w szpitalu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dla dziecka doznaniami. Nowe miejsce, bolesne zabiegi, powtarzające się badania, a wreszcie szpitalna nuda mogą wyłowywać złe samopoczucie. To z kolei przekłada się na pogłębienie choroby oraz opóźnienie procesu zdrowienia. Aby polepszyć komfort dzieci podczas pobytu w szpitalu i pomóc im zapomnieć choćby na chwilę o miejscu w którym się znajdują stworzyliśmy projekt "Ceramiczne dzieciaki". Projekt ten angażuje wolontariuszy firm, którzy wspólnie z dziećmi uczetniczą w warsztatach ceramicznych na oddziałach dziecięcych we wrocławskich szpitalach. Warsztaty prowadzone są pod czujnym okiem wspaniałej Amandy z Nadodrzańskiej MaluMika.

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję udekorować np. kubek, talerz czy wazon, który zostanie wypalony i będzie mógł zostać podarowany bliskiej osobie do codziennego użytku.

Obecnie poszukujemy wolontariuszy oraz środków na pokrycie materiałów użytych podczas warsztatów. Jeśli zainteresował was nasz projekt i jesteście chętni podjąć współpracę prosimy o kontakt: stanislaw@akademiaodpowiedzialnosci.pl

 

 

wróć
facebook
newsletter


zapisz się